Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Reference

O mé dosavadní práci vypovídá více než 100 realizovaných zakázek. Zde je několik referencí:


Renata L.

V roce 2011 jste dělal rozbor feng šuej pro náš nový dům v Brandýsku u Kladna, kam jsme se stěhovaly s dcerou. V domě se nám žije hezky a i když jsme v životě zažily velmi nepříjemné zážitky, vždy jsme se měly možnost doma ze všeho vzpamatovat. V letošním roce jsme se rozhodli s partnerem  koupit pozemek na šumavském venkově a postavit zde chalupu. Chtěla bych vás opět požádat o konzultaci.

V domě se nám žije hezky a i když jsme v životě zažili velmi nepříjemné zážitky, vždy jsme se měli možnost doma ze všeho vzpamatovat.

Okin Group – Praha, Ostrava

Práce pro firmu Okin probíhala ve dvou vlnách. Nejdříve ředitelství firmy v Praze. Pravděpodobně na zkoušku :-). V roce 2011 – zhruba po roce zkušeností přišla zakázka na obě sídla společnosti – v Praze i Ostravě. Dohromady prostory pro více než 400 lidí. Samozřejmě tato práce trvala dlouho (přes 3 měsíce) a vyžádala si více návštěv prostor. Výsledek – v průběhu následujících 2 let přijali cca 500 nových zaměstnanců. 

Okin Group – Web

“Díky nově uzavřenému kontraktu jsme v roce 2013 rozšířili své centrum v Ostravě a přijali tři sta nových zaměstnanců,” řekla Michaela Moučková z mediálního zastoupení firmy. “Díky této zakázce budeme v roce 2014 nabírat dalších dvě stě zaměstnanců a to především na juniorské, technické či administrativní pozice. Důležitá bude mimo jiné znalost cizích jazyků,” dodala Moučková.

Zdroj iDnes Ostrava

 

Výsledek - v průběhu následujících 2 let přijali cca 500 nových zaměstnanců.

Kulatá brána – Hodonín

Kulatá brána – web
Návrh pro čajovnu, cvičební a duchovní prostor Kulatá brána v Hodoníně jsem zpracovával na přelomu let 2013 a 2014. Myšlenka vyšla z rozdělení prostor čajovny podle 5 elementů, k čemuž sváděla kamna v jednom z rohů, tedy jasný prvek Ohně.

Centrum Kulatá brána jsme založili jako místo pro tělesný a duchovní rozvoj, odpočinek i vzdělávání. Poskytujeme prostory pro cvičení Taiji, jógy, Systemy, pilates, organizování ženských kruhů, čínskou medicínu, masáže, pořádáme semináře, přednášky, společné meditace, na centru provozujeme čajovnu i obchod se zdravou výživou. Naše Centrum jsme otvírali na začátku roku 2014. Protože věříme v principy Feng Shuei, oslovili jsme Zdeňka Kurfürsta, který nám ochotně a rychle pomohl s návrhem interiéru a vypracoval studii, jak sladit naše prostory bývalé výrobní haly v příjemné prostředí, kam si lidé přichází odpočinout, zacvičit a načerpat pozitivní energii. Přestože stojíme na začátku a mnoho věcí zbývá dokončit, už teď máme kladnou odezvu od našich návštěvníků. Především se líbí čajovna, ve které se osvědčil Zdeňkův nápad využít a podpořit přítomnost všech pěti elementů. Za poskytnutou studii a rady děkujeme.

Tomáš Macák
Kulatá brána
Vrchlického 4
695 01 Hodonín

Přestože stojíme na začátku, už teď máme kladnou odezvu od našich návštěvníků.

Centrum vitality – Olomouc

Centrum Vitality – web
Návrhy pro Centrum Vitality jsme dělal již 2x. Poprvé, když se rozhodli s tímto druhem podnikání začít. A podruhé o dva roky později, kdy se podnikání natolik rozrostlo, že potřebovali větší prostory.

Před třemi lety jsme se na Zdeňka obrátili s prosbou o feng shui do našeho nově vznikajícího Centra vitality, kde provozujeme pohybové aktivity od cvičení maminek s dětmi až po jógu, tajči a další. Naše činnost se natolik rozšířila, že jsme,  ač neplánovaně,  v říjnu 2009 Centrum vitality přestěhovali do nového prostoru v těsné blízkosti městského parku a v centru města. Velkou zásluhu na rozvoji přikládáme právě skvěle provedenému feng shui. První krok před samotným zahájením úprav do nového směřoval opět ke Zdeňkovi.
Zdeněk byl natolik ochotný, že k nám do Olomouce přijel téměř obratem, což přišlo velmi vhod, jelikož jsme na veškeré stěhování a úpravy měli pouhý měsíc. Po třech měsících působení na novém místě můžeme konstatovat, že rozjezd a návštěvnost byly zcela plynulé a hlavně nečekané. Věříme, že se nám daří díky feng shui. Zpočátku jsem se zdráhala natřít stěny velkého sálu – kde probíhá hlavní program barvou odstínu červené, růžové či fialové, jež nám byla doporučena. Přesto jsem nepochybovala ani okamžik nad tím, že jedině tento odstín je pro tuto místnost nejvhodnější. A nyní jsem s nádhernou korálovou barvou velmi spokojená a nejen já, ale i návštěvníci. Doplnění zvonkoher, upřesnění míst, kde je nejvhodnější umístit zeleň a kde zase ne,  doladilo celý náš prostor a neopomněli jsme ani vyřešit směr, ve kterém máme s manželem předcvičovat. Vše vyplynulo k naprosté spokojenosti a přirozenosti. Ačkoliv jsme potřebovali naplnit programem tentokrát již dva sály, vše nám vycházelo vstříc a tak jsme po měsíci příprav mohli rozjet plně fungující program v krásném prostředí. Je nám v novém Centru vitality, jehož zadní část lemuje zahrada a park, velmi dobře.

Jana a Dušan Kvapilovi
Centrum vitality
Vídeňská 20, Olomouc

Návrhy pro Centrum Vitality jsme dělal již 2x. Poprvé, když se rozhodli s tímto druhem podnikání začít. A podruhé o dva roky později, kdy se podnikání natolik rozrostlo, že potřebovali větší prostory.

Byt Plzeň

Specifikum návrhu pro paní Krausovouspočívalo ve zvláštním prostoru, kdy ložnice byla v podstatě mimo půdorys bytu. Ale výsledek byl úspěšný a od té doby jsem pro majitele bytu pracoval ještě několikrát – firemní prostory, chalupa.

V roce 2007 jsem se dozvěděla o učení Feng Shui. Nakoupila si postupně různé tématické knihy. Během času jsem pochopila, že sama návrh nezvládnu. Vzhledem k tomu, že jsme tenkrát zrovna stěhovali náš domov, jsem na Internetu vyhledala dva odborníky, z nichž jsem si tenkrát nevybrala pana Kurfürsta. S ním jsem až po dvou měsících konzultovala postup prvního, s nímž jsme nebyli bohužel spokojeni. Ale návrh prvního odborníka byl nakonec vypracován a použit v našem bytě, a já od té doby sleduji stránky pana Kurfürsta.
Až v letošním roce 2010 se naskytla příležitost poznat pana Kurfürsta osobně. Stěhovali jsme s mužem naše dvě firmy do jednoho domu. Pan Kurfürst nám přitom navrhl, že v rámci zakázky prohlédne i náš domov, kde jsme stále nebyli spokojeni.
Doma máme všechny úpravy již provedené. Nejhorší místností byla ložnice. Po poměrně náročné úpravě jsem se po letech pořádně vyspala (tvrdí to i můj muž), ale tím to nekončí. Od té doby se budím (tři měsíce) do práce odpočatá, přestože jdu mnohdy spát pozdě.
V práci máme všechno upravené teprve velmi krátkou dobu, a tak ráda napíši něco pozitivního s odstupem času. Ale už teď mohu konstatovat, že komunikace ve firmě je hladší a kolegové vstřícnější. A mě osobně je v mé kanceláři moc dobře.
Děkuji panu Kurfürstovi za trpělivost a spolupráci. Přesně tak jsem si práci od odborníka umění Feng Shui představovala.

Helena Krausová
Plzeň

Kavárna Modrá Kočka – Litovel

Kavárna Modrá Kočka, jejíž prostory jsem navrhoval v roce 2007, je krásným příkladem, že Feng Shui není samospasitelné. A navíc pracuje pro lidi, na které je konkrétně upraveno. Modrá Kočka byla oblíbeným prosperujícím podnikem až do změny majitele. 
Viz komentář z Foursquare z listopadu 2014: Dřív nejlepší kavárna v Litovli. Po změně majitelky katastrofa!!

Před několika roky jsem se dozvěděla o umění Feng Shui. Koupila jsem si knihu a pokusila jsem se v našem bytě kde bydlíme zařídit tak, aby se nám v něm dobře a harmonicky žilo.

Rozhodla jsem se, že si otevřu v Litovli mou vysněnou kavárničku, o které jsem snila už mnoho let. Chtěla jsem kavárnu nejen pro sebe, protože jsem milovník kávy, ale i kavárnu, kde by se všichni cítili jako doma v obýváku. Zároveň jsem chtěla vydělat trochu těch peněz. Kamarád mě seznámil se Zdeňkem Kurfürstem a hned jak měl Zdeněk čas, přijel do mé kavárny, abychom se mohli pobavit co a jak udělat a umístit podle Feng Shui, abych si můj sen neotevřela opravdu jen pro sebe. Udělala jsem vše tak, jak mi Zdeněk poradil a musím říct, že umění Feng Shui věřím, protože od otevření kavárny uplynul rok a každý měsíc je lepší a veselejší. Nejen, že jsem začala vydělávat peníze v docela krátké době a dostala jsem prestižní Ocenění Společnost Přátelská rodině od sítě mateřských center, ale také cítím, vidím i slýchávám často, že se do kavárny lidičky i dětičky rádi vrací a některým tak chutná (kvůli doporučeným barvám), že sní i několik zákusků na posezení.

Umění Feng Shui bych doporučila každému, kdo chce vylepšit vztahy doma, vztahy v práci i vyrovnat harmonii ve svém životě. Všem kdo chtějí mít život jednodušší a hezčí.

Jitka Doležalová
Kavárna Modrá Kočka
Mlýnská 1252
784 01 Litovel