Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Posílení Ochranných kaligrafií a objektů

Opět reakce na zajímavý dotaz.

Dobrý den, prosím Vás, já jsem četla na Vašich stránkách článek “Ochranné objekty ve Feng Shui” o tzv. Talismanech napsaných kaligraficky. Upozorňujete na to, že je třeba, aby toto napsal zkušený mistr, jinak to může i uškodit. Velmi mě zajímá, jestli se to týká i kaligrafických obrázků – reprodukcí, které jsou běžně dostupné v e-shopech a věší se pak na určitá místa pro štěstí nebo na ochranu před neštěstím atd., mám doma kaligrafický znak např. nad dveřmi kuchyně, pro dobrou energii kuchyně.
Doufám, že Vás neobtěžuji svým dotazem. Děkuji.

U všech těchto věcí, které jsou určeny pro ochranu či posílení energie bych doporučil buď zkušeného experta, který se postará o celý proces.
Nebo následné “požehnání” od experta. Např. když jsem si koupil sošku Buddhy, požádal jsem svého učitele, aby mi ji “posílil/požehnal”..
Tak ji umístil ji na svůj “oltář” a požádal o ochranu a posílení. Zapálil vonné tyčky a spálil Fu (papírek s napsaným posilujícím slovem). Fu se překládá jako Štěstí, Příznivý osud, ale zde má spíš obecný význam.

GoodLuckFu
Všechna slova v úvozovkách berte jako nepřesné opisy, protože neznám vhodné české výrazy pro dannou činnost.
Předpokládám, že nikoho takového nemáte a neznáte. Takže doporučuji zajít např. do buddhistického chrámu (modlitebny, školy apod. – v ČR už jich existuje dost) a požádat je o pomoc. Např. tím, že umístíte objekt k jejich oltáři na nějakou dobu. Vzhledem k tomu, že zde provozují pravidelná setkávání, meditace … je zde velmi dobrá energie, která se přenese i na Váš objekt.
Podobným způsobem mohou posloužt i “oltáře” v tradičních školách čínských (a snad i japonských, to nevím) školách bojových umění.
Je samozřejmostí, že byste jim měla nabídnout dárek protihodnotou. Používají se peníze v červené obálce (nejlépe se červená obálka shání v chinatownech, ale i na našich e-shopech jsou snad k sehnání).

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře

Přidat komentář

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>