Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Opravy a rekonstrukce v roce 2015

Chystáte se využít letních měsíců k rekonstrukci bytu či domu?

Pokud současně věříte principům Feng Shui, je zde jeden velmi důležitý tip.

Jako čtenáři stránek o Feng Shui určitě něco tušíte o existenci Wu Wang (5 žlutá, 5 Yellow), Tai Sui (Velkovévoda Jupiter, Grand Duke Jupiter) a San Sha (Tři zabijáci, Three Killings). Tyto tři nepříznivé faktory obsazují každý rok některou z oblastí bytu a je lépe si na ně dávat pozor. V normálním životě o nich většinou nevíte, ale pokud jsou probuzeni z dřímoty, dokáží Vám pěkně zatopit.

A právě rekonstrukce či oprava bytu v sektoru, kde právě dlí, je typickým příkladem vyrušení.

Takže v roce 2015 byste se měli vyhnout pracem v oblasti Jihozápadu (202,5°- 217°) a Západu (225°- 315°).
Na následujícím obrázku je vidět, který sektor je čím obsazen. Proto, chcete-li rekonstruvat koupelnu, vyměnit kuchyňskou linku, přestavět dětský pokoj a podobně, podívejte se nejdříve, zda neleží v sektoru, který spadá do nepříznivých oblastí z tohoto pohledu.

Samozřejmě, pokud v tomto roce cítíte nezvykle problémy v životě, zkuste se zamyslet, jestli jste nevyrušili tyto principy i něčím jiným než jen přestavbami. Navíc, pokud máte problémy, zamyslete se nad tím, jestli třeba nesedíte čelem k jednomu z uvedených směrů, protože i to může být bráno jako “výzva k boji”.

V některém z dalších článků si o Wu Wang, Tai Sui a San Sha řekneme víc, stejně jako postupech, jak si je v případě problémů usmířit.

Opravy domu 2015

Komentáře

  1. Radka Hašková says:

    Dobrý den,
    mohl byste prosím tyto sektory, vhodné či nevhodné pro opravy a rekonstrukce zaktualizovat pro rok 2020?
    Děkuji, R. Hašková

  2. Zdeněk Kurfürst says:

    Pokusím se k tomu dostat přes Vánoční svátky 🙂

Přidat komentář

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>