Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Ming Kua jako Ochranná Hvězda

Zdeněk Kurfürst (zdroj Eva Wong)

Feng Shui 2016Asi každý, kdo sleduje tyto www stránky, se již setkal s termínem číslo Ming Kua. Mimo jiné si jej můžete nechat spočítat v Nástrojích a jeho prostřednictvím zjistíte, ke kterému elementu z 5 prvků patříte a také, které směry jsou pro vás prospěšné a které naopak neprospěšné a co který z těchto směrů ovlivňuje.
Z určení svého osobního elementu – Ohně, Země, Kovu, Vody nebo Dřeva – dále můžete odvodit, jak na vás působí další elementy. Které z nich vás posilují, které oslabují a s kterými bojujete. Text na toto téma jsme zde publikovali v prosinci roku 2007 a najdete jej v článku Teorie pěti prvků a Feng Shui.

Ovšem pokud se zajímáte o Ming Kua nejen svoje, ale i dalších osob, tak možná občas narazíte na zajímavou věc, že osoby mohou mít různé číslo Ming Kua a přitom patřit ke stejnému elementu. Konkrétně se s tím můžete setkat u elementů Kovu a Dřeva, kde rozlišujeme vždy Menší a Větší.

 

Komplikovanější situace nastává u prvku Země, kde máme Větší Zemi 2, Menší Zemi 8 a dále specifický případ Ming Kua 5, kterému připadají prospěšné a neprospěšné směry odlišně podle toho, jste-li muž či žena.
Naopak prvkům Ohně a Vody přináleží pouze jedno Ming Kua.

Dobrá, první část využití Ming Kua je asi jasná. Určíte si své Ming Kua, ujasníte si směry, které jsou pro vás dobré a kterých se naopak máte vyvarovat. Zařídíte si podle toho „život“, tedy zorientujete zařízení bytu resp. kanceláře a poté se rozhodnete uplatnit znalosti o vztazích mezi prvky a přemýšlíte o tom, že si určíte Létající Hvězdy ve vašem prostředí a posílíte svoji osobnost.

Ale jsou různé projevy Země, Kovu a Dřeva stejně silné nebo je mezi nimi odlišnost? A jsou stejně silné i jednotlivé projevy Ming Kua? Jaký je vztah třeba mezi Větší Zemí a Menším Kovem? To jsou otázky, které si určitě klade každý, kdo se rozhodl udělat onen druhý krok a využít svých znalostí Feng Shui i pro komplikovanější úpravy prostředí.

Ochranná Hvězda, jak bývá také někdy Hvězda, určená konkrétním elementem, nazývána, má různé stupně síly.

Například u Země je nejsilnější 5 žlutá, druhá nejsilnější je 2 černá a následuje 8 bílá.
U Dřeva je 3 jadeitová (vychází z barvy jadeitu, který je podobný nefritu) silnější než 4 zelená. A u Kovu je 7 červená silnější než 6 bílá.

Z pohledu všech Hvězd jsou zde samozřejmě také rozdíly. Nejsilnějšími jsou 2, 5 a 9. Střední úroveň síly mají 3, 4 a 7. A nejslabšími jsou 1, 6 a 8. Prakticky to znamená, že silná Ochranná Hvězda je méně náchylná k ohrožení působením slabších Hvězd a naopak slabší Ochranná Hvězda je ohroženější.
Například Země 8 bude více ohrožená působením prvku Dřeva než Země 5.

Ve Feng Shui to, že někomu přináleží slabší Ochranná Hvězda, znamená potřebu další ochrany proti působení škodlivých energií, jelikož jeho Ochranná Hvězda nemá dostatek síly, ale nikoliv to, že ten konkrétní člověk nemá silný charakter a osobnost.

Pozor, je potřeba si uvědomit, že síla charakteru osobnosti nemá nic společného se sílou její Ochranné Hvězdy.

 

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře

Přidat komentář

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>