Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Čínské mince a Feng Shui

Zdeněk Kurfürst

Tradiční Feng Shui není postaveno jen na využívání směrů, kombinací elementů Pěti prvků či Ming Kua jednotlivých osob, ale pro dosažení požadovaných cílů často využívá tzv. “posilovače”. Obvykle se jedná o tradiční předměty, jež jsou používány ke konkrétním cílům. Ve starším článku z února 2008 jsme hovořili např. o ochranných objektech. Ale samozřejmě existují i další pomůcky, se kterými se postupně seznámíme.

Ve Feng Shui jsou jedním z nejuniverzálnějších prostředků pro dosažení bohatství či úspěchu v různých oblastech tradiční čínské mince, které jsou kulaté se čtvercovým otvorem uprostřed. Obvykle se vyráběly z mědi a sloužily jako platidlo ve staré Číně. Otvor uprostřed je určen k navlékání, takže majitel je měl spojené k sobě a nemusel je pracně hledat.

Ve Feng Shui tento čtvercový otvor symbolizuje energii Země, zatímco kruhový tvar mince reprezentuje energii Nebes. Kombinace energie těchto dvou veličin je velmi prospěšná, protože přináší bohatství a prosperitu. Navíc se ve Feng Shui využívá jejich spojení červenou nití nebo stuhou a červená barva (symbol Ohně) sem přidává silnou energii Yang, která mince mění na potenciální magnet naúspěch a bohatství.

Mince můžeme červenou nití spojit do skupiny dvou, tří, šesti, osmi, devíti nebo desíti mincí, přičemž každý počet má svůj význam a funkci. Podle počtu mincí tak mohou přinášet dobrý osud nebo přitahovat bohatství.

Takže, jak se mince používají?

20080817_Mince_005Pro přilákání bohatství spojte tři mince červenou nití (šňůrkou, stuhou) a vložte si je do peněženky. To symbolizuje neustávající a nevyčerpatelný zdroj příjmů. Důležité je právě použití tří mincí, protože počet tři zde symbolizuje spojení Nebes, Člověka a Země, což je velmi prospěšná kombinace.

Dvě spojené mince se využívají k přilákání bohatství k obchodním prostorám. Zavěšují se nad hlavní vstupní dveře do prostor.

Šest spojených mincí se zavěšuje do severozápadního sektoru domu, protože jde o oblast spojenou s otcem rodiny a tyto mince mají zajistit jeho štěstí a bohatství, a tím i dobrou situaci pro celou rodinu. Tento symbol také vede k zajištění podpory od důležitých lidí a přináší rodině prospěšné konexe a dobré vztahy s ostatními lidmi.

Osm je v Číně vždy považováno za dobré číslo a při vyslovení zní podobně jako prosperovat. Můžete zavěsit osm mincí do ložnice, což má vést k úspěšnosti při plození potomků. (Také se v tomto případě používá osm kousků nefritu, vytvarovaných do podoby mincí.)

20080817_Mince_004Devět je maximálně šťatstné číslo. Reprezentuje jih a současně i plnost Nebes a Země. Devět spojených mincí vždy přináší příznivý osud, ať je zavěsíte kdekoliv. (Ke stejnému účelu můžete použít i závěs devíti zlatých rybek.)

Pokud chcete posílit svou úspěšnost v podnikání, zavěste v kanceláři devět spojených mincí na zeď za svou židlí. To přináší finanční úspěch.

Ve staré Číně se používal i jiný postup. Spojené mince se zavěšovaly na krk a působily jako šťastný amulet, přitahující k dané osobě bohatství. V současnosti se již mince většinou na krk nezavěšují, ale používá se jejich začlenění do oděvu a to navíc ve spojení s drahými kovy nebo kameny, které přitahují k mincím velmi silnou energii. Spojení mincí se dá použít i na náramcích, náušnicích, přívěšcích či náhrdelnících.

Pro výrobu mincí pro potřeby Feng Shui se používá kov (nejčastěji měď) nebo jadeit. Kov se používá k vytvoření úspěchu, jadeit pro ochranu.

 

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře

Přidat komentář

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>