Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

5 kroků ke změně osudu

Zpracováno na základě textu Kena Lauhera

Co Vám brání v osobním rozvoji?
Možná máte problémy najít práci, smysl života, vydělat dost peněz?
Nebo máte problémy ve vztahu či chcete konečně najít životního partnera?
Když se nedaří, tak je snadné svalovat vinu na okolí. Práci údajně nemůžete dostat, protože jste příliš mladí (nebo staří). Partnerství se nedaří, protože ti, které potkáváte nemají o seriózní vztah zájem. A tak by se dalo pokračovat donekonečna. Nebo prostě jen máte v životě smůlu.
Ale existují způsoby, jak ovlivnit své štěstí, změnit svůj osud – a my si ukážeme pár cest, které k tomu použít a využít i Feng Shui.

1. Přeměňte překážky na příležitosti

Přestaňte se dívat na překážky jako na problémy a berte je jako příležitosti. Když se něco nedaří nebo se nevyvíjí tak, jak jste čekali, zkuste najít způsob, jak tuto situaci využít ke své výhodě.
Například nezískáte pracovní pozici, na kterou jste dělali konkurs. Ale co když se ukáže za 3 měsíce, že tato firma krachuje a Vy byste strávili 3 měsíce ve zkušební době s minimální mzdou?
Tak co třeba tuto situaci využít k tomu, že založíte vlastní firmu? Vždyť, když jste se připravovali na pohovor, určitě jste o danném oboru získali spoustu vědomostí a možná byste v tomto oboru dokázali podnikat.
Nebo dokážete znalosti, které jste při přípravě získali, využít k získání pozice v jiné firmě, protože Váš záběr znalostí je nyní mnohem širší a můžete tedy potenciálnímu zaměstnavateli více nabídnout.
Je to prostě otázka úhlu pohledu na nastálou situaci a schopnosti vidět příležitost na každém rohu. J.F.Kennedy údajně řekl: “Číňané používají dva znaky pro slovo krize. Jeden z nich znamená nebezpečí a druhý příležitost. V krizi si dávejte pozor na nebezpečí, ale musíte vidět příležitost.”
Ať už používáme principy Feng Shui ve firmě, doma nebo ve veřejných prostorách, dávají nám šanci omezit potenciální rizika a nebezpečí a současně nám umožňují chytit nadějnou příležitost za pačesy.
Zkuste promyslet, jestli nemůžete ve svých prostorách udělat i třeba drobné změny, které podpoří Vaše šance. A současně změňte své myšlení tak, abyste dokázali vnímat příležitosti, neustrnuli na místě a dokázali žít život podle svých představ.

2. Musíte vidět, co se děje za otevřenými dveřmi

Když slyšíte, že je potřeba vidět, co se děje za otevřenými dveřmi, spousta lidí si představí totéž, co je popsáno v bodu 1, tedy vidět příležitost, kterou máme stále na očích a proto bychom ji mohli snadno přehlédnout. Samozřejmě je pravdou, že mít “otevřené oči”, soustředit se na každý okamžik a vnímat jej, nám umožní nepřehlédnout naši šanci.
Ale tento princip má i jasný vztah k Feng Shui. Dveře, které nemůžeme otevřít dokořán (tedy na 90°), blokují energii, která proudí do našich prostor. Velmi často, především v malých bytech, lidé ukládají za dveře boty nebo kabáty na věšáku, aby ušetřili prostor. A dveře potom nejdou plně otevřít. I když dokážete dveřmi sami projít bez problémů (a to je absolutně základní předpoklad), přesto nemůžete plně využít potenciál prospěšné energie, která by do bytu měla právě vstupními dveřmi proudit. A energie sebou přináší příležitosti a úspěchy. Stejné pravidlo by mělo platit i pro vstup do jednotlivých místností v bytě.
Proto se podívejte, jestli tato situace není někde u Vás doma či ve firmě a promyslete si, jak jinak byste mohli své věci uložit.

3. Naučte se rozeznat protékající energii v prostorách

Daří se Vám vydělávat spoustu peněz, máte úspěchy a neunikne Vám žádná příležitost? A přesto se Vás peníze nedrží, úspěchy nejsou trvalé a neustále se honíte od jedné šance k jiné? Pravděpodobně jste se stali “obětí” protékající energie.

Často jsou za tím protilehlé dveře na obou stranách domu, kde energie prostorami jen proteče, ale nedrží se v nich. Nebo schodiště, které míří přímo proti vstupním dveřím, takže energie se prudce nahrne do prostor a unikne opět ven.

Pokud sami vidíte, že potkáváte skvělé lidi, ale po prvním schůzce už se nekoná další nebo všechny peníze, které vyděláte, hned zase utratíte, tak protékající energie může být Vaším problémem.

Když energie přitéká do Vašich prostor, přináší sebou příležitosti. Ale pokud z prostor zase hned odtéká, aniž byste dokázali příležitosti využít, potom můžete mít pocit, že celý život je jen trápení.

Takže pokud máte protilehlé dveře na obou stranách domu nebo schodiště, které míří přímo proti vstupním dveřím, je potřeba tuto energii zpomalit. Existuje více způsobů, jak to udělat. Např. můžete zavěsit na červenou šňůrku křišťál – zhruba v polovině mezi vstupní dveře a dveře na konci. Nebo nad konec schodiště proti vstupním dveřím. Křišťál by měl být dostatečně vysoko, aby pod ním mohli lidé procházet. Také můžete dát na zdi vedle schodiště obrazy nebo symboly, které proud energie zpomalí.

4. Začněte sami o sobě přemýšlet jako o úspěšné osobě

“Šťastlivci” dělají něco, na co ostatní zapomínají. Přemýšlí o sobě jako o úspěšných lidech a přitom nezapomínají poděkovat za každý úspěch a neberou jej jako samozřejmost.
V každé oblasti, která je pro Vás důležitá, pokud o sobě začnete přemýšlet jako o úspěšném člověku, Vaše šance a štěstí se rozvinou. Pokud si málo věříte, změňte svůj pohled sami na sebe. Začněte od malých věcí, které se Vám daří a postupně zjistíte, že není důvod nevidět sám sebe jako šťastlivce, který může dosáhnout všeho.

5. Vyjádřete vděčnost za vše, co dostáváte

Na toto téma už bylo napsáno mnoho. Následující slova, která patří T. Wilderovi a S.B. Breathnachové, celou problematiku krásně shrnují.
“Naživu jsme jen v těch chvílích, kdy naše srdce vnímají naše poklady.”
“Za dva měsíce rozhodně nebudete stejnou osobou jako dnes, pokud budete každý den děkovat za dary, které jste získali. A zapojíte se do proudu duchovního pravidla – za čím více jste vděční, tím více Vám bude dáno.”

Je samozřejmě více cest, jak to dělat.
Např. si můžete vést “deník vděčnosti”, do kterého si vše zapíšete každý den. Nebo občas napíšete děkovný dopis. Či si každý den nahlas připomenete dary života.
Jinou cestou vyjádření vděku je dobrovolnická práce nebo dary potřebným.
Ale především si zapamatujte, že je třeba děkovat za každý dar, bez ohledu zda malý či velký. A připomínat si tyto okamžiky – fotkou či malým předmětem, který je s darem spojen. To Vám umožní se vnitřně propojit se šťastnými chvílemi Vašeho života.
Buddha řekl:

“Tajemství zdraví těla a mysli nespočívá v truchlení po minulosti, strachu z budoucnosti ani v očekávání problémů…, ale v tom, že budeme žít moudře a upřímně v současném okamžiku.”

Žít vědomě v přítomnosti je nejlepším způsobem uvědomování si příležitostí. A čím více vyjadřujeme vděčnost za to, co máme, tím více příležitostí přichází a my za ně můžeme být opět vděční.

Takže – jste připraveni otevřít dveře příležitostem a žít život svých snů?

 

Komentáře

 1. Vladimír says:

  Děkujeme Vám mockrát…

 2. Alena_A_Vlckova says:

  Zkusím to změnit… 🙂

 3. Děkuji mnohokrát.

 4. Lenka says:

  Děkuji, člověk až když si to přečte si uvědomí jak prosté to je. Bohužel se necháváme strhnout a rozptýlit a soustředíme se na nepodstatné, alespoň já si uvědomuji, že v mém případě to tak je. Jak pravdivé je přísloví: “přes les nevidí stromy”. Jsem šťastná, že mám s dcerou podobné zájmy, vždycky mě pošle něco, co mě umožní ty důležité a obyčejné věci si uvědomit. Za to jsem jí vděčná.

 5. Stepanka Bendova says:

  Dekuji mnohokrat.

Přidat komentář

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>